Yeni Ürünler

Eurocomposite’den Yeni Ahşap Ürünler

17-08-2013 12:43 tarihinde gönderildi.

Eurocomposite’den Yeni Ahşap Ürünler Bu güne kadar yapıların farklı alanlarında kullanılan ve vazgeçilmezler arasında yerini alan ahşap malzemeler konusunda Eurocomposıte devrim niteliğindeki yeni ürünleriyle birlikte kullanıcılarıyla buluşuyor.

Son dönemde masif ahşaplar ciddi yatırımların göz önündeki objeleri haline geldi. Ancak mimarların ve kullanıcıların da bildiği üzere zaman faktörü ve çevresel etkenler sebebiyle yaşlanmalar, deformasyonlar ciddi problemlere de neden oluyor. Masif ürünler yatırımcılara ve tasarımcılara bu problemleri yaşatırken, nakit ve prestij kaybına yol açıyor. Oysa Eurocomposite markası altında toplanan ürünler tüm bu problemleri ortadan kaldırıyor ve projelerin katma değerini artırıyor. Yapaylıktan uzak, yüzde 100 doğal ahşap kaplaması ve vernikli ürünleriyle istenilen sonuçlar elde ediliyor. Ürün; tercihe uygun üretilmesi, sağladığı montaj kolaylığı, yüksek mukavemet değerleri, estetik ve gerçekçi görüntüsü ile kullanıcıların dikkatini çekiyor.

Eurocomposite, özellikle dış mekan koşullarına dayanıklı olan materyallerin gerçek doğal ahşap ile kaplanmasıyla ortaya çıkan bir ürün gamını temsil ediyor. Temel olarak kullanılan 3 farklı materyal; Alüminyum profil ve levhalar, Alüminyum kompozit paneller, CTP (cam elyaf takviyeli polyester) profil ve levhalardır. Birçok farklı detaya sahip olan Eurocomposite ürünleri sayesinde ahşap ile geçilemeyecek ölçüler geçilebiliyor ve tasarımcıların özgün projeler hazırlamasına yardımcı olunuyor.

Eurocomposite ürünleri, cephe sistemlerinin yanı sıra iç ve dış mekânlarda ahşap ürünlerin kullanıldığı tüm mekânlarda kullanılabiliyor. Özellikle ülkemizde gelişmekte olan peyzaj anlayışına uygun pergola – kamelya sistemleri, banklar, saksılar ve bunlar gibi şehir mobilyaları da olmak üzere çok farklı alanlarda yüksek performanslı çözümler sunuyor.

Tüm bu avantajlarının yanında Eurocomposite’in en üstün özelliklerinden biri de malzemelerin üretiminde kullanılan ağaç oranının, masif ağaç kullanımına göre yüzde 98 daha az olması. Bu şekilde günümüzde vahim yangınlar ve aşırı tüketim sonucu katlettiğimiz ormanlarımızın korunmasına da katkıda bulunulmuş olur.

Kaynak: yapi.com.tr