Yeni Ürünler

Philips geleneksel ampulü 21. yüzyıla uyarlıyor

24-09-2014 16:39 tarihinde gönderildi.

Philips geleneksel ampulü 21. yüzyıla uyarlıyor Philips şeffaf LED lambanın yenilikçi lensi ve geleneksel enkandesan ampul formunda yaydığı muazzam ışık dünyada bir ilk özelliği taşıyor.

 Aydınlatmada dünya lideri Philips, 100 yılı aşkın süredir evlerimizde bulunan geleneksel enkandesan ampulde köklü bir değişikliğe imza attı. Philips’in 40 Watt’a eş değer yeni şeffaf LED lambası, geleneksel ampul şeklini korurken, anında parlaklık ve sarı ışık rengini LED teknolojisiyle birleştirerek tüketicilerine daha avantajlı aydınlatma imkânı sunuyor. Şeffaf LED lambanın içinde bulunan dünyanın ilk yenilikçi lensi, her yöne ışık yayma kapasitesine sahip bulunuyor. Dünyada ve ülkemizde geleneksel enkandesan ampuller kullanımdan kalkarken, klasik şekil ve kaliteli ışık ile oturma odaları ve ışık gerektiren diğer tüm mekânlar ideal LED lamba ile buluşuyor.

Klasik şeffaf ampul LED lambaya dönüşüyor

Philips’in şeffaf LED lambası ile klasik ampul orijinal güzelliğini korumaya devam ederken; standart 40 W (A60) ampule eş değer mükemmel bir aydınlatma sunuyor. Sonuç olarak, büyük bir enerji tasarrufu sağlayan ve 25.000 saate kadar kullanım ömrü sunan, üstelik zarif şeklinden ve parlak ışığından ödün vermeyen bir lamba ortaya çıkıyor.

Philips şeffaf LED lambanın özellikleri:

·         Parlak (ipliksi) ışık efekti için yenilikçi lens yapısı

·         Dim edilebilir

·         Tip: A60

·         Kullanım ömrü: 25.000 saat

·         Renk sıcaklığı: 2700 K (sarı ışık)

·         Lümen: 470 lm (40 W eş değeri)

·         Enerji tasarrufu: %85’e varan enerji verimliliği (tüketim: 6 W;  lümen/watt oranı 78)

.         Mükemmel ışık dağılımı (her yöne): > 240 D

·         Ev, otel ve mağazalar için ideal

40 Watt’a eş değer şeffaf LED lamba Türkiye’de 2014 yılı itibariyle 35,90 TL perakende satış fiyatıyla piyasaya sunulmuştur.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım